Poker texas holdem
Kasyno

Poker texas holdem- Poznaj niezbędne elementy tej gry

Poker Texas Hold’em jest najpopularniejszą odmianą pokera. Wszystkie turnieje markietów na całym świecie (WSOP, WPT, EPT itp.) Są rozgrywane w wariancie tej gry.

Nie daj się zwieść prostocie gry. Liczba możliwych sytuacji w grze jest tak duża, że ​​podczas gry na wysokim poziomie gra może być bardzo złożona. Tak więc słynne wyrażenie: „Nauka trwa krócej, ale życie do opanowania”.

Podczas grania po raz pierwszy spotkasz się z podstawowymi zasadami, które wyjaśniono poniżej. Na początek, każdy gracz otrzymuje dwie zakryte karty w Texas holdem z ogólnym celem, jakim jest zrobienie najlepszego pięciokartowego rozdania.

Gra poker texas przesuwa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół stołu, zaczynając od akcji po lewej stronie przycisku rozdającego. Ogólnie rzecz biorąc, dwóch pierwszych graczy po lewej stronie przycisku musi postawić małą ciemną i dużą w ciemno, aby rozpocząć obstawianie. Stamtąd akcja rozgrywa się na wielu ulicach: na preflopie, na flopie, na turnie i na riverze.

Cel gry poker texas

Cel gry poker texas

Oczywiście wygrywać! Ale aby to osiągnąć, musisz trzymać najlepszą kombinację kart.

W poker texas holdem każdy gracz otrzymuje dwie zakryte karty, zwane kartami zakrytymi. Każdy gracz ukrywa te karty do końca wszystkich rund licytacji, co nazywa się ostateczną rozgrywką. Texas hold’em to gra w karty wspólne, w której pięć kart jest wyświetlanych pośrodku stołu i używane są w połączeniu z dwiema kartami zakrytymi gracza w celu uzyskania najlepszego pięciokartowego kart.

Pięć kart wspólnych znajduje się na środku stołu na flopie, na turnie i na riverze. Flop składa się z trzech pierwszych kart wspólnych, tura dodaje kolejną, a river uzupełnia planszę o jeszcze jedną. Te pięć kart jest widocznych dla każdego gracza. Gdy wszystkie pięć kart zostanie zniszczone, gracze muszą wykonać najlepszą kombinację pięciu kart z tych siedmiu kart. Można to zrobić za pomocą obu swoich kart własnych w połączeniu z trzema kartami wspólnymi, jedną kartą z otworami w połączeniu z czterema kartami wspólnymi lub bez kart własnych i grą wszystkie pięć kart wspólnych jako jedna ręka. Gracz z najlepszą kombinacją kart wygrywa pulę, która jest sumą wszystkich zakładów postawionych podczas tego rozdania.

Setup

Gdy masz już graczy siedzących przy stole poker texas holdem, pierwszą rzeczą, którą musisz mieć, są żetony. Zanim będziesz mógł dowiedzieć się, jakie żetony dają każdemu graczowi, musisz zrozumieć, jak gra działa nieco lepiej, więc powrócimy do tego.

Na razie załóżmy, że wszyscy gracze mają przed sobą żetony.

Następnym krokiem jest wybranie gracza, który zacznie od przycisku rozdającego. Hold’em jest rozgrywany za pomocą handlarza obracającego, co oznacza, że ​​gracz będzie działał jako rozdający za jedną rękę, przekazując rolę rozdającego graczowi po lewej stronie, gdy rozdanie zostanie zakończone.

Aby wybrać rozdającego, rozdaj każdemu graczowi jedną kartę lub rozłóż karty zakryte na stole i każ każdemu graczowi wybrać jeden.

Gracz z kartą o najwyższej wartości (asy są wysokie w wyborze dealera) rozpoczyna jako krupier.

Jeśli jesteś w miejscu z profesjonalnym sprzedawcą lub wolontariuszem zawsze fizycznie rozdaje karty, przycisk rozdającego nadal obraca się wokół stołu.

Mimo że on lub ona fizycznie rozdaje karty, dla wszystkich intencji i celów, osoba z przyciskiem jest postrzegana jako rozdająca za rękę.

Po zakończeniu rozdania gracz, który ma przycisk rozdającego, przekaże go graczowi po jego lewej stronie.